Acıbadem Makineli Su Kaçağı Tespiti

Acıbadem makineli su kaçağı tespiti yapan tesisat firmaları arasında Çözüm Merkezi kırmadan dökmeden termal kameralı cihazla servis vermektedir. Tesisat firmamızda hem temiz hemde atık suyu tespit edebilecek cihazlar kullanılmaktadır.

Evinizde sürekli böcek oluyorsa, alt komşunuz üzerine su damladığından şikayet ediyor ve az su kullanmanıza rağmen su faturanızda artış meydana gelmeye başladıysa bunun en büyük sebeplerinden biride su kaçağınızın bulunmasıdır. Su kaçağının bulunduğu bölgelerde her zaman nemlilik meydana gelmekte birlikte boya ve fayans döküntüleri de oluşmaktadır. Tüm çeşmelerin kapalı olmasına rağmen su sayacınız dönüyor, işyerinizde veya evinizde küf kokusu varsa su kaçağının olduğuna emin olabilirsiniz. Su tesisatının eski olduğu gibi, kullanım hatalarından, yanlış işçilikten ve su akımının yüksek gelmesi nedeni ile özellikle Acıbadem tarafında bulunanlar Acıbadem makineli su kaçağı tespiti ihtiyacı duymaktadırlar. Eskiden olduğu gibi artık her yerin kırılıp dökülmesine gerek kalmadan kullanılan ileri teknoloji ile su kaçakları rahatlıkla tespit edilmektedir.

Su kaçaklarının tespitinde kullanılan cihazlar arasında;

  • Plastik ve demir borulardaki kaçakların tespitinde kullanılan Ultrasonik cihaz sayesinde su kaçağı kolaylıkla tespit edilmektedir.
  • Termal kameralar sayesinde kaçağın bulunduğu alanda renk ve görüntü değişimi ile nokta tespiti yapılmaktadır.
  • Kaçakların tespitinde kullanılan akustik dinleme cihazları sayesinde kaçağın bulunduğu bölgedeki ses dinlenerek tesisatın zayıf olduğu ve sık su kaçaklarının yaşandığı semtler arasında bulunan Acıbadem su kaçağı tespiti bu yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntemler sayesinde işçilik maliyeti azaldığı gibi su kaçağının bulunduğu alan kırılarak tamiratı yapılmaktadır.

Gizli su kaçakları daha öncelerde deneme yanılma yöntemi ile aranır ve gereksiz birçok yer kırılarak tespit edilmeye çalışılırken kullanılan bu cihazlar sayesinde kaçaklar daha rahat tespit edilmektedir. Tespit edilen bölgede az bir alan açılarak borunun tamiratı yapılmaktadır. Sürekli su kaçaklarıyla başı dertte olan semtler arasında yer alan Acıbadem su kaçağı tespiti yaptırmak isteyenler bu teknolojiyi kullanan firmaları tercih etmeleri gerekmektedirler. Su kaçağına çözüm bulmaya çalışan firmalar müşterilerine 7 gün 24 saat hizmet vererek, sorunlarını en kısa süre de çözüme kavuşturmaya çalışmaktadırlar. Evinizde veya işyerinizde su kaçağı meydana geldiyse biran önce çözüme kavuşturmak için ileri teknoloji imkanlarını kullanan firmaları tercih edebilirler. Su kaçağı tespiti Anadolu yakası firmalarla yaptığınız görüşmede çalışma prensipleri hakkında mutlaka bilgi almalısınız.

Be the first to comment

Leave a comment

0216 612 55 90 TIKLA ARA