su kaçağı belirtileri

Su kaçağı evimizde kendini farklı şekillerde gösterebiliyor çoğu zaman, bunların öncüleri olduğu gibi bir anda da bu problem ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ancak öncülerinden su kaçağı olup olmadığını anlamak mümkün olabiliyor. İşte bu yazımızda o öncülerden ve çözüm yolları hakkındaki detaylardan bahsetmeye çalışacağız.

Su Kaçağı Tespiti Anadolu Yakası

Eğer su kaçağı sorunu zeminde meydana gelmişse, musluklar kapalı bir vaziyette iken, tesisat borusundan gelen su sesi veya döşeme altlarından geçen borulardan gelen su sesi olası bir su kaçağının belirtisidir. Eğer evinizde veya iş yerinizde duvarlardan geçen tesisat boruları varsa ve duvarlarda çatlak oluşumları meydana gelmişse bu yine su kaçağı problemlerinin öncülleri arasındadır. Evinizde küf oluşumu başlamışsa ve bir rutubetlenme söz konusu ise bu yine bir sızıntı veya su kaçağının habercisi olabilir. Öte yandan faturalarınızda son zamanlarda kullanımınızın normal olduğu halde bir artış söz konusu ise yine bu durum bir su kaçağının öncüsü olabilir ve en azından bir su kaçağı tespiti işleminin yapılması gerekir.

Su kaçağı bulma yöntemleri

Günümüzde su kaçağı tespitleri, cihazla su kaçağı bulma yöntemleri sayesinde oldukça kısa sürelerde ve evinizde hiç bir yere zarar vermeden yapılabilmektedir. Bu yöntemlerin başında akustik yöntemler (dinleme cihazları) kameralı yöntemler ve termal yöntemler gelmektedir. Duvar arkasında veya ıslak zeminlerde geçen tesisat boruları veya kirli su giderinde meydana gelmiş olan su kaçağı problemleri artık eskisi gibi kırılıp dökülerek değil, bu teknolojik cihazlardan istifade edilerek tespit işlemleri yapılmaktadır. Firma bazından doğru yapacağınız bir tercih ile su kaçağı gibi büyük bir problemi bu öncüllerin yardımı ile tespit edebilir ve evinizde hiç bir yer zarar görmeden sorunun önünü alabilirsiniz.

Su kaçağı bulma işlerinde bu bağlamda seçeceğiniz firmanın, geçmişi, referansları, kullandığı ekipmanlar ve teknik kadronun profesyonel olup olmadığı alacağınız hizmetin memnuniyetiniz açısından iyi veya kötü olarak değerlendirilmesinde etkili olacak faktörlerdir. Bu yüzden seçimlerinizi araştırarak ve bilgi alarak yapmanız ileride yaşayacağınız olası bir mağduriyetin önüne geçecektir.

Be the first to comment

Leave a comment

0216 612 55 90 TIKLA ARA