su kaçağı tespiti ümraniye

Su kaçağı tespiti Ümraniye telefon numarası 0216 612 55 90 kameralı makine ile su kaçağı bulma servisi veriyoruz. Anadolu yakası su kaçağı tespit servisi için bizimle iletişime geçiniz.

Ümraniye su kaçağı cihazlı tesisatçı , Ümraniyede kameralı su kaçağı kontrol yapan tesisatçılar, Ümraniye su kaçağı bulan tesisat firmaları için bizimle irtibata geçiniz.

Birçok konut ve ticari alanın karşılaştığı bir durum olan su kaçağı problemi, günümüzde teknolojik cihazların yardımıyla kolay bir şekilde çözülmekte. Bu teknolojik cihazlar sayesinde su sızıntısı noktasal olarak tespit edilir ve en az hasarla onarım gerçekleştirilir. İlk etapta su kaçağının hangi tesisattan olduğunu bilmek gerekir. Örneğin; sorun eğer soğuk sudan kaynaklıysa, dairenin ana vanasının kapatılıp bir süre bekletilmesi gerekir aksi halde alt daireye sular damlayabilir. Vana kapatılmasına rağmen hala su damlıyorsa bu sefer, sıcak su borularının kontrol edilmesi gerekir. Eğer bu yöntem de sonuç vermezse bu sefer pis su borularının kontrolü yapılmalıdır. Su kaçağı tespiti Ümraniye işleminin yapılaması için en sağlıklı sonuç, teknolojik cihazlarla birlikte yapılmaktadır.

Ümraniye su kaçağı tespiti

Su kaçağının belirtileri arasında; su sayacının musluklar kapalı olduğu halde sürekli dönmesi, su faturasının birden yükselmesi, banyoda tadilat yapılmasına rağmen alt katın tavanında oluşan, sararmalar hatta su damlaması, seramik arasında bulunan derzlerin ton değiştirmeye başlaması, duvarlarda rutubet ve ıslanma, kanalizasyonda yaşayan böceklerin, evde artması gibi problemler su kaçağı belirtisi olarak gösterilebilir. Bu tarz problemler yaşandığı takdirde acil olarak önlem alınması gerekir. Günümüzde teknolojik olarak bazı cihazlar sayesinde su kaçağı tespiti kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu cihazlar su kaçağının yerini tespit ederek, kaçağı da ekran yardımıyla göstermektedir. Su kaçağı tespiti Ümraniye için kullanılacak cihazlardan biri dinleme cihazıdır.

En çok kullanılan cihazlardan biri olan dinleme cihazını diğer cihazlardan ayıran özelliklerin başında ise kaçağın, sıcak su, soğuk su ya da pis su tesisatının hangisinden kaynaklı olduğunu hızlıca tespit eder, kaçağın yerini noktasal olarak tespit eden bu cihaz en hassas verileri veren ve en çok kullanılan cihazların başında gelir. Termal kamera, genellikle sıcak su borularında ortaya çıkan sızıntının yerini tespit etmek amacıyla kullanılır. Bu cihaz diğer kullanılan yöntemlere göre biraz daha eksiktir çünkü, termal kameralar yardımcı cihazdan daha ileriye gidememektedir. Bu cihaz sayesinde, sıcak su borularının tespiti yapılıp, ardından dinleme cihazı ile kaçağın yeri tespit edilir. Su kaçağı tespiti Ümraniye işleminin yapılmasında kullanılan bir diğer yöntem ise nemölçer olmaktadır.

Be the first to comment

Leave a comment

0216 612 55 90 TIKLA ARA