Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti için yapılması gereken işlemler eskiye oranla çok daha kolay bir şekilde ilerlemektedir. Son teknoloji kaçak bulma cihazları sayesinde artık hiçbir şekilde bir yerin kırılmasına ihtiyaç duyulmamaktadır.

Önceden böyle bir kaçağın var olduğu düşünüldüğünde duvarın kırılıp yer tespiti yapılması gerekmeydi. Ancak duvarın ilk kırıldığı yerin sızıntının kaynağı olmama olasılığı vardı. Su tesisat ustaları böyle bir durum ile karşılaştıklarında birkaç yer daha kırmak zorunda kalıyordu. Tabii ki bu da pek çok olumsuz sonuçları beraberinde getiriyordu. Öncelikle bu kadar fazla hasar olduğu için temizlemek bir hayli zor halde idi. Daha sonrasında ise onarmak için ekstra olarak maliyet üzerinize yükleniyordu. Bunların doğal bir sonucu olarak da müthiş bir zaman kaybına ve para kaybına maruz kalmak zorunda olabilmekteydiniz. Fakat bu cihaz sayesinde bu sorunların tamamı ortadan kalmak ile beraber onarım aşamasındaki zahmetiniz de en az seviyeye inmiştir.
Su kaçağı tespiti ile alakalı olarak böyle bir kaçağın olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız evinizin duvarlarında nemlenme ya da küflenme olduğuna bakmalısınız. Ayrıca su faturanızın çok fazla gelmesi de su kaçağının belirtilerinden bir tanesi olarak görülebilmektedir. Bir diğer belirti ise sürekli olarak belli başlı yerlerde su birikintilerine rast geliyor olmanızdır. En kesin yöntem ise yapının tüm musluklarını kapattıktan sonra su sayacınızı kontrol etmenizdir. Eğer ki buna rağmen sayacınız hala işliyorsa bir kaçak olması muhtemel bir olaydır.

 
Böyle bir ya da birkaç durum ile karşı karşıya kalıyorsanız mutlak suretle bir sıhhi tesisatçı ile görüşüp su kaçağı tespitini noktasal olarak yaptırmalısınız. Aksi takdirde sorun sürekli olarak büyümeye devam edecek ve hem sizin evinize hem de komşularınızın evine zarar verecektir. Zira duvarın içerisinden geçen su borularında çatlaklık sonucu bir sızıntı var ise bu daha sonra komşunuzun da evine yansıyacaktır. Tabii ki böyle bir durumda ödemeniz gereken paranın miktarı da artış gösterecektir. Onarım aşamasında verdiğiniz zahmet de yanınıza kar kalacaktır.Bunlara ek olarak çalıştığınız tesisatçının güvenilir ve tecrübeli olması da büyük önem arz etmektedir.

Leave a comment

0216 612 55 90 TIKLA ARA