ataşehir küçükbakkalköy su kaçağı tespiti

Ataşehir küçükbakkalköy su kaçağı tespiti yapan kamera cihazlı su tesisatçısı telefon numarası 0216 612 55 90 dır. Sizde evinizin kırılıp dökülmesini istemiyorsanız bizi arayarak nokta atışı su kaçağı bulma ve tamiri yaptırabilirsiniz.

Su kaçakları her evde yaşanabilecek problemler arasındadır. Temiz ya da kirli su tesisatındaki borulardan birinin çatlaması ile su kaçırmaya başlamaktadır. Bu kaçak bir süre sonra kendisini çeşitli şekillerde belli etmektedir. Bazen duvarda oluşan anlamsız nem şeklinde bazen de tavanda oluşan su damlaları şeklinde işaret vermektedir. Bu işaretlerden sonra su kaçağını bulmak için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Küçükbakkalköy su kaçağı tespiti için kullanılan yöntemlerde teknolojik cihazlar etkin olarak kullanılmaktadır. Bu cihazlar tek başına yeterli olmayıp bu cihazları kullanan ustalarında tecrübeli olması gerekmektedir. Bu cihazları kullanabilmek uzmanlık ve tecrübe istemektedir. Ayrıca cihazlardan elde edilen verilerin doğru şekilde yorumlanması da çok önemlidir.

Ataşehir Bölge Civarında Su Kaçağı Servisi

Küçükbakkalköy su kaçağı tespiti yapmak için kullanılan birçok cihaz bulunmakta olup bunlardan bir tanesi de termal kameralardır. Bu kameralar yardımıyla su kaçakları son derece hızlı ve net olarak bulunabilmektedir. Bu cihazın çalışma prensibi nesneleri sıcaklıklarına göre görüntülemesidir. Bu sayede çatlak olan borunun çevresindeki sıcaklık farklı olmaktadır. Borulardaki suların sıcaklıkları takip edildiğinde bu sıcaklıkların düz bir hatta ilerlemesi gerekmektedir. Fakat su kaçağı olan bölgede bu hat bozulmakta ve o bölgede ciddi bir dağılma gözlenmektedir. Bu sayede borudaki çatlak ve bu çatlaktaki su kaçağının yeri net olarak bulunabilmektedir. Bu yöntemle yapılan su kaçağı tespitinin yanlış olma olasılığı imkânsıza yakındır.

Ataşehir Küçükbakkalköy su kaçağı tespiti yapılırken termal kameralar sıklıkla kullanılmaktadır. Termal kameralar sıcak su tesisatlarında daha etkili sonuçlar vermektedir. Su kaçağının olduğu bölgedeki sıcaklıktan dolayı burası kısa süre içinde tespit edilmekte ve kaçağın olduğu bölge kırılarak boruya ulaşılmaktadır. Boruya ulaşmak için kırılacak alan olabildiğince küçük tutulmaktadır. Böylece eve çok daha az zarar verilmektedir. Daha sonra ise çatlak olan boru hızlı bir şekilde tamir edilmekte ve kırılan bölge özenli bir şekilde kapatılmaktadır. Termal kamera sayesinde hem su kaçağı çok kısa sürede bulunmakta hem de eve az zarar verilmektedir. Su kaçağı tespiti yapılırken termal kamera ya da benzer cihazlar artık daha fazla kullanılmakta bu da ciddi zaman kazancı sağlamaktadır.

Be the first to comment

Leave a comment

0216 612 55 90 TIKLA ARA