şerifali su kaçağı bulma

Şerifali su kaçağı bulma yapan tesisatçı firması olarak son teknoloji kameralı cihazlarla su borularındaki patlakları kırmadan su kaçağı tespiti hizmeti vermekteyiz. Ümraniye Şerifali su kaçağı tespiti firmamız ev ve iş yerlerinde meydana gelen su kaçaklarını kameralı cihazlarla tespit eden firmadır. Borularda oluşan hasarlar genellikle boruların çürümesinden , yüksek ısıdan ve yanlış monte edilmesinden dolayı kaynaklanmaktadır. Demir borulardaki su sızıntıları çürümeden ve küflenmeden , plastik borulardaki kaçaklar ise yüksek ısıdan dolayı erimeden dolayı olmaktadır. Plastik borular belli bir süreden sonra tesisatın içerisine karışan asit vs. den kaynaklanan kimyasallardan dolayı sızıntı vermeye başlar. Borular bu kimyasallara belli bir süre dayanamayıp su kaçağı vermeye başlar.

Şerifali Kırmadan Su Kaçağı Bulan Tesisatçı

Ümraniye Şerifali su kaçağı bulma yapılırken kullanılan son teknoloji ürünler sayesinde duvarları ya da zemini kırmaya gerek yoktur. Çünkü bu cihazların özellikleri arasında duvar ya da zemin içinde bulunan boruların durumları hakkında da bilgi aktarabilmek vardır. Böylece herhangi bir yeri kırmadan rahatlıkla su kaçağı bulma yapılmaktadır. Su kaçağı tespiti yapılırken farklı cihazlar kullanılmaktadır. Bunlardan bazıların şunlardır:

  • Akustik su dinleme cihazı
  • Boru içi görüntüleme kamerası
  • Termal kamera
  • Nemölçer

Bu cihazlar sayesinde çok kısa sürelerde rahatlıkla kaçakların yerleri bulunmaktadır. Üstelik bu işlem kesin sonuç vermekte ve bunun için herhangi bir yeri kırmaya gerek olmamaktadır. Bundan dolayı tesisatçılara büyük kolaylık sağlamıştır.

Şerifali su kaçağı bulma için kullanılan cihazlardan olan termal kamera genellikle sıcak su tesisatlarında kullanılmaktadır. Çünkü bu cihaz ısı farkları görüntüleme özelliğine sahiptir. Bundan dolayı da boruların içindeki suların yaymış oldukları sıcaklıklar rahatlıkla tespit edilebilmekte ve böylece kaçaklar tespit edilebilmektedir. Termal kameralarla izlenen borulardaki suların yaymış oldukları ısının görüntüsü boruya benzemektedir. Fakat kaçağın olduğu yerde bu görüntü bozulmakta ve böylece kaçak rahatlıkla tespit edilmektedir. Kaçak tespit edildikten sonra ise sadece kaçağın olduğu küçük bölüm kırılmaktadır. Bu da evin çok az hasar almasını sağlamaktadır. Daha sonra ise sorunlu boru tamir edilmekte ve işlem tamamlanmaktadır. Tüm bunlar çok kısa sürede olmaktadır.

Be the first to comment

Leave a comment

0216 612 55 90 TIKLA ARA