Su Kaçağı

Su kaçağı arıza tespit işlemi için artık çok uzun bir zaman beklemenize, yüksek miktarda paralar ödemenize, ev ya da iş yerinizde inşaat işlerinin çıkmasına hiçbir şekilde lüzum kalmamıştır. Teknolojinin büyük bir nimeti olan su kaçağı tespit cihazı sayesinde çok kısa bir zaman içerisinde sızıntının olduğu yeri noktasal olarak tespit etmek mümkün hale gelmiştir.

Normal şartlar altında sızıntının nereden çıktığını tespit etmek çok zor bir iştir. En nihayetinde belirtilen yeri yıkmak ve oraya zarar vermek gerekmektedir ve hatta ilk denemede kaynağı bulmak çok zor olduğu için yapı içerisinde farklı yerlere hasar vermek zorunda kalınmaktadır. Ayrıca bu zararın yanı sıra vakit kaybı da çok fazla dolayısıyla da vereceğiniz ücret yüksek olmaktadır.  Ancak bu bahsettiğimiz cihaz sayesinde bu sıkıntılar tamamen ortadan kalkmıştır. Bir sıhhi tesisatçıya ihtiyaç duyduğunuzda bu cihaz ile çalışıyor olmasına mutlak suretle dikkat etmelisiniz.
Su kaçağı bulma işlemi ne kadar erken yapılırsa o kadar riskinizi en aza indirmiş olursunuz. Bu konu ertelendiği ve önemsenmediği takdirde büyük maddi kayıplara yol açabilir ev ve eşyalarınızın çok fazla zarar görmesine neden olabilir. Hatta sizin evinizi geçip komşunuzun da evine hasar verebilir ki bu da sizin daha yüksek maliyetler ile karşı karşıya kalmanıza yol açabilir. Bundan dolayı da bu konuyu kesinlikle ihmal etmemeniz gerekmektedir. Su kaçağı bulma konusunda uzman bir su tesisatçısı ile çalışmak son derecede büyük önem ifade etmektedir. Acemi ve işinde tam manası ile uzmanlaşmamış firmalar ya da kişiler ile çalıştığınız takdirde su kaçağı sorunu kısa bir süreliğine tamamen ortadan kalkmış gibi görünebilir lakin ilerleyen zaman içerisinde yine aynı yerden sızıntı çıkma riski oluşabilir. Tabii ki bunun düzeltilmesi için ekstra para ve zaman harcamak durumunda kalabilirsiniz.

Bu sebepten ötürüdür ki aynı zamanda sıhhi tesisatçınızın sonradan tekrar bir sıkıntı meydana geldiğinde ücretsiz olarak onarım yapacağına dair garanti vermesine dikkat etmelisiniz. Bu şekilde herhangi bir su kaçağı tekrar oluştuğunda tek bir kuruş vermeden onarımını yaptırabilirsiniz.

Leave a comment

0216 612 55 90 TIKLA ARA