Maltepe Yalı Su Kaçağı Tespiti

Maltepe Yalı su kaçağı tespiti yapan tesisatçı firması olarak nokta tespiti ile son teknoloji cihazlarla kameralı su kaçağı tespiti hizmeti vermekteyiz. Aynı gün içerisinde Çözüm Tesisat olarak Maltepe semtine servisimiz mevcuttur.

Yalı Su Kaçağı Arızası Tamiri

Maltepe Yalı su kaçağı tespiti bilgisayarlı kamera ile kırmadan su kaçağı bulan tesisatçı ekibidir. Kombi su tesisatında kaçak varsa binanın ilgili boru geçen yerlerinde bazı ıslanmalar olacaktır. Bu şebeke su hatlarından farklıdır. Çünkü su belli ısıya ulaşmıştır. Bunu da bulmak için termal kamera teknolojisinden yararlanırız. Su tesisatındaki sızıntı noktaları cihaz ekranına baktığımızda öbekleşme, yoğunlaşma şeklinde görülür. Bazı sıcaklık değerleri ve döşenen sıcak su tesisatını kırmadan bulma işlemleri de bu ekrana bakılarak en uygun alan tespit edilerek tamire geçilir. Maltepe Yalı su kaçağı tespiti bilgisayarlı ses dinleme makinesi ile kırmadan su kaçağı bulan firmalar arasındadır. Duvarın içinden sürekli su sesi geliyor, su sayacı devamlı dönüyor, su faturam fazla yüksek geldi gibi belirtiler şebeke hatlarındaki kaçaklara işaret ediyor olabilir. Önce minik bir basınç testi cihazı ile şebeke hatlarındaki kayıp var mı yok mu bakarız. Sonrasında ekibimiz su sesi çıkartan su tesisatını bulmak için akustik dinleme detektörü kullanarak tarama yapar. Ses yoğunluğu en fazla gelen nokta kaçak su tespiti onarımı için uygundur. O alanda ek teyitler yaptıktan sonra küçük bir kırma işlemi ve akabinde su fışkırtan betonu ıslatan su borusu bulunur ve onarıma geçilir.

Maltepe Yalı su kaçağı tespiti gider borusundaki bilgisayarlı kameralı su kaçağı tespiti işlemleri yapabilir. Atık su borusunda sızıntı yerini bulmak için kanala kamera ile bakılması ve test pompası ile basınç değerlerinin ölçülmesi gerekir. Kamera sistemi 30 metreyi aşkın uzunluğu ve mühürlenecek gider tesisatı içinde basınç testi ile hasar almış gider borusunu bulup garantili onarmamızı ister misiniz?

Be the first to comment

Leave a comment

0216 612 55 90 TIKLA ARA