Ataşehir

Ataşehir Su Kaçağı Tespiti yapan tesisat firmaları telefon numarası 0216 612 55 90 dır. Su kaçağı tespiti Anadolu yakası şubelerimizden Ataşehir için özel servisimiz bulunmaktadır.

Suyu az kullanmanıza rağmen su faturalarınız her geçen ay artmaya başladıysa su tesisatınızda problem olduğunun işaretidir. Özellikle evinizde rutubet, küf ve duvarınızın belli bölgelerinde ıslanmalar varsa bunun en büyük sebeplerinden birisi de su kaçağının olmasıdır. Su kaçaklarının oluşmasında başlıca etkenler arasında su tesisatının eski olması, kalitesiz malzeme tercih edilmesi, ev hanımlarının çok fazla kimyasal ürün kullanmasından dolayı temiz veya atık su borularında çatlaklar meydana gelmektedir. Su kaçağı daha önceki dönemlerde özellikle nemli olan bölgelerin bulunduğu yerler kırılarak tespit edilmeye çalışılırdı. Buda gereksiz bölgelerin kırıldığı gibi yüksek maliyete neden olmaktaydı. Eski tesisattan ve yanlış işçilikten dolayı su problemlerinin çok sık yaşandığı Ataşehir su kaçağı bulma yapmak kolaylaşmıştır.

Teknolojinin gelişmelerle birlikte su kaçağı tespitleri kolay hale gelmiştir. Özellikle eski tesisat yapısı bulunan semtlerden Ataşehir su kaçağı tespiti yapmak çeşitli cihazlar sayesinde sadece kaçağın olduğu bölge kırılarak tamiri yapılmaktadır. Kaçak su tespitinde kullanılan cihazlar arasında;

  • Akustik dinleme cihazları sayesinde su kaçaklarının olduğu bölge dinleme yöntemi ile tespit edilmektedir.
  • Kullanılan cihazlardan bir diğeri de Ultrasonik cihaz sayesinde özellikle nemli olan bölgeler takip edilerek su kaçağının meydana geldiği boru tespit edilir.
  • Termal kameralar sayesinde kaçağın oluşabileceği boru hattı takip edilerek renk ve görüntü değişimi bulunan alan kırılarak gerekli tamirat yapılmaktadır. Bu cihazlar sayesinde gereksiz alanlar kırılmadığı gibi yüksek maliyetten de kurtulmuş olmaktasınız.

Ataşehir su kaçağı tespiti bu kadar kolay hale gelmişken yüksek faturalara ödemenize, evinizde veya işyerinizde su kaçağından oluşan böceklere katlanmak zorunda değilsiniz. Su kaçağı sorunu olanlar bu konuda uzmanlaşmış olan firmaları tercih etmeleri gerekmektedir. Bu firmalar kaçağı tespit ettikleri gibi gerekli tamiratını da uygun fiyata yapmaktadırlar. Su kaçağınız oluştuğu zaman tercih edeceğiniz firmaya tespiti hangi yolla bulduklarını mutlaka ve fiyat politikasını sormalısınız. Merdiven altı tabir edilen eski yöntemlerle su kaçağını tespit etmeye çalışan firmalar tercih edildiğinde kaçağın tespitinin yapılması için her yer kırıldığı gibi yüksek maliyete de neden olduğu için uzak durunuz.

Leave a comment

0216 612 55 90 TIKLA ARA